„Lato w mieście” w BD12

Powiększ obrazdzieci bawią się hula hop

Jak co roku, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12 wzięła udział w akcji „Lato w mieście”. Tym razem odwiedziły nas cztery grupy dzieci ze szkół podstawowych na Targówku. Nasi bibliotekarze przygotowali i poprowadzili dla nich zajęcia aktywizujące zarówno umysł, jak i ciało.

Uczestnicy spotkań wzięli udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych, ruchowych i plastycznych.

Tematem zajęć pt. „Aktywna biblioteka” były wspomnienia zabaw z dawnych czasów. Dzieci uczestniczyły w zabawach z hula hop, gumą czy skakanką, grały w kalambury, państwa–miasta i statki.

Przeprowadziliśmy także zajęcia pt. „Warszawa – miasto przyszłości”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały materiał o stolicy oraz związanych z nią legendach. W części plastycznej natomiast z kartonów oraz opakowań tworzyły – wedle własnych wyobrażeń – makiety przedstawiające Warszawę przyszłości.

Dla wszystkich uczestniczących w letniej akcji przygotowaliśmy słodki poczęstunek i drobne upominki.

Dziękujemy i do zobaczenia podczas kolejnej akcji „Lato w mieście”!