„Lato w Mieście” i wakacyjna podróż po Europie w BD65

Powiększ obrazwakacyjne zajęcia edukacyjne - tworzenie plakatów o podróżach

Podczas tegorocznej akcji „Lato w Mieście” Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 gościła dzieci z klas drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 380. Naszymi tematami przewodnimi były: „Letnie atrakcje na wakacje” i „Zwiedzamy europejskie kraje”. W myśl tych haseł odbyliśmy wspaniałą, pełną przygód podróż po najciekawszych pod względem walorów turystycznych państwach. Były to Francja, Wielka Brytania, Włochy i Holandia.

W trakcie prezentacji multimedialnej „Podróże małe i duże – zwiedzamy Europę” nasi mili goście zapoznali się z najciekawszymi miejscami w tych krajach, ich historią i obyczajami. Zdobyte wiadomości w trakcie pokazu wykorzystaliśmy do dalszej zabawy. Młodzi turyści bez problemu odgadywali zagadki związane z tematem zajęć. Nie zabrakło również piosenek i filmów o tematyce wakacyjnej.

W trakcie artystycznych warsztatów plastycznych dzieci wykonały dowolną, wybraną przez siebie techniką przepiękne foldery, plakaty zachęcające do odwiedzania ciekawych miejsc na świecie.

Naszą wycieczkę zakończyliśmy małą uroczystością, podczas której – oprócz smacznego poczęstunku – każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnika Lata w Mieście i pamiątkowy breloczek na plecak.

Zajęcia, jakie się odbyły w naszej bibliotece, cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników i pokazały, że nauka historii, geografii i biologii podczas wakacji może być atrakcyjna.