Lato pełne przygód w BD65

Powiększ obrazLato pełne przygód w BD65

Jak co roku w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 w ramach programu „Lato w Mieście”, zorganizowaliśmy wiele atrakcyjnych imprez.  Kochamy wakacje i najchętniej spędzamy  je poza domem, na wycieczkach i wyjazdach do różnych ciekawych miejsc. Dla tych którzy odpoczywali  w mieście nasza placówka stała się wakacyjnym azylem. W pierwszej połowie lipca  gościliśmy zespół  Pro -Arte, który wystąpił dwukrotnie z  koncertem „Upominki dla całej rodzinki” .

Doskonała zabawa jaką zgotowali nam profesjonalni artyści udzielała  się wszystkim, zarówno dzieciom jak i dorosłym.  W sierpniu, nie zabrakło również atrakcji artystycznych. Odwiedziły nas dwa teatry dziecięco-młodzieżowe. Teatr Urwis przedstawił spektakl „Sklep z zabawkami”, natomiast Teatr „Blaszany Bębenek” zaprezentował dwa przedstawienia: „Piraci i wyspa skarbów”  i  „Dzwonnik  z Notre Dame”. Wszystkie widowiska  nawiązywały do literatury dziecięcej. Wspaniałe kreacje stworzone przez  aktorów zadziwiały różnorodnością, a przedstawiane  przez nich postacie na długo pozostaną w naszej pamięci. Przygody bohaterów  nie tylko nas poruszały, ale były również doskonałą zabawą w której uczestniczyła cała widownia. Zarówno koncerty jak i inscenizacje odbyły się w ramach projektu  z budżetu partycypacyjnego na 2019 rok – „Bawimy się w bibliotece. Całoroczne animacje dla najmłodszych. Bródno Podgrodzie.”

Do imprez o nieco innym charakterze, które odbyły się w sierpniu w ramach naszych letnich bibliotecznych  atrakcji  należały zajęcia edukacyjne połączone  z prezentacja multimedialną  i  konkursem plastycznym – „Wakacyjna wycieczka  po Mazowszu”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. 0-III  z Klubu Osiedlowego Podgrodzie SM Bródno. Barwna wycieczka po naszym województwie, uświadomiła nam jak wiele jest ciekawych  miejsc „na wyciągnięcie ręki” wartych odwiedzin.  Nasi mili goście poznali  nie tylko ciekawostki turystyczne regionu, ale także historię i folklor Mazowsza. W konkursie na plakat promujący atrakcje tego obszaru  młodzi artyści wykonali wspaniałe prace z wykorzystaniem wielu technik  plastycznych. Atrakcyjne nagrody dla uczestników konkursu ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, za które serdecznie dziękujemy.

W czasie „Lata w Mieście” nie zabrakło również  zwolenników gier planszowych. Gościliśmy zarówno grupy zorganizowane jak i uczestników indywidualnych. Oprócz miłośników planszówek młodzież licznie odwiedzała czytelnię i korzystała z komputerów i internetu.

Dla wszystkich uczestniczących w  letniej akcji przygotowany był słodki poczęstunek i drobne upominki. To były niezapomniane wakacje. Dziękujemy za miłe spotkania!