„Las w słoiku” – warsztaty w Czytelni Naukowej

Powiększ obraz„Las w słoiku” - warsztaty w Czytelni Naukowej

W dniu 8 czerwca w Czytelni Naukowej nr I odbyły się warsztaty „Las w słoiku”. W grupie 12 osób tworzyliśmy słoiki z lasem. Uczestnicy po obejrzeniu krótkiej prezentacji, krok po kroku wykonali unikalne kompozycje roślinne w słoiku. Podczas warsztatów był również czas, aby porozmawiać o właściwej pielęgnacji „Lasu w słoiku” i rozwiać wszelakie wątpliwości.

Słoik z lasem to zamknięty w szkle mały ekosystem, który rośnie, zmienia się, ustawia do światła słonecznego i pięknie wygląda. Każdego dnia można zaobserwować zmiany jakie w środku zachodzą. Zamknięta w słoiku woda krąży, co gwarantuje „życie” w słoiku i rozrost roślin. Przy odrobinie zainteresowania z naszej strony, słoik będzie trwałą i żyjącą ozdobą mieszkania lub miejsca pracy.

Uczestnicy po warsztatach zabrali ze sobą wykonaną przez siebie kompozycję do domu.

Bardzo dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas i Pani Marcie Klukowskiej za poprowadzenie warsztatów. Wszelakie pytania prosimy kierować:

https://www.facebook.com/Las-w-s%C5%82oiku-232462897423362/?epa=SEARCH_BOX

Warsztaty zrealizowane zostały w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.