Kulinarne spacerowanie po Targówku Fabrycznym i okolicach

Powiększ obrazKulinarne spacerowanie

W sobotę 29 września odbyło się spotkanie w ramach projektu rewitalizacyjnego „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”. Uczestnicy wydarzenia odbyli spacer po Targówku Fabrycznym i okolicach. Spacer rozpoczął się u zbiegu ulic Swojskiej i Jesiotrowej, poprowadził go varsavianista – pan Krzysztof Gajda. Motywem przewodnim spaceru była opowieść o różnych kuchniach w historii Targówka, m.in. o kuchni rosyjskiej.

• Poniżej przepis na kapuśniak rosyjskiej armii, przepis dla 10 osób.
  •  wiadro wody
  • ćwierć wiadra kapusty kiszonej
  •  pięć funtów mięsa
  •  pół funta mąki na zasmażkę
  •  kasza – ile trzeba
  •  cebula
  •  sól, pieprz, liść laurowy

Gotować około 3 godzin.

Projekt realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Cafe Sąsiad oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”. Środki finansowe na jego przeprowadzenie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu odbędzie się 13 października o godz. 10.00 w Cafe Sąsiad przy ul. ks. Ziemowita 16. W planach: wielokulturowe warsztaty kulinarne, warsztaty fotograficzne i degustacja przyrządzonych potraw.