„Kto ty jesteś…” – warsztaty w SPS 99

Powiększ obrazPani bibliotekarka pokazuje dzieczynce kartkę na której widoczna jest flaga Polski.

„Kto ty jesteś…” to temat kolejnego warsztatu bibliotecznego dedykowanego uczniom  Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca  w ramach projektu „Równi wobec książki”.

Nie bez powodu taki tytuł zajęć, gdyż maj jest miesiącem ważnych rocznic historycznych. I tak, 2 maja świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej,  3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji.

Podczas spotkania, uczniowie wraz z panią bibliotekarką rozmawiali o wartościach patriotycznych, symbolach narodowych oraz  wspólnie recytowali wiersz Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”. Na zakończenie warsztatów uczniowie wykonali pracę plastyczną – godło.

Projekt „Równi wobec książki” realizuje Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 99 im. Małego Powstańca.

godło Polski - orzeł, obok napis: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Relacje z poprzednich wydarzeń realizowanych w ramach projektu „Równi wobec książki”:

„Brzechwa, Tuwim, Konopnicka i kto jeszcze…, czyli Światowy Dzień Poezji” – warsztaty w SPS 99

„W poszukiwaniu dzikiej przyrody” – warsztaty w SPS 99