„Książki, które łączą pokolenia” – spotkanie dyskusyjne online

Powiększ obraz„Książki, które łączą pokolenia” – spotkanie online sympatyków książek

13 maja Biblioteka Publiczna na Targówku w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek zorganizowała spotkanie online pt. „Książki, które łączą pokolenia”.

Dyskusję z miłośnikami książek poprowadziły: Olga Zając z Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 oraz Katarzyna Przybysz-Mendyk, animator kultury. Rozmawialiśmy między innymi o tym, czy istnieją książki, o których nie da się zapomnieć, które, mimo upływu czasu, rozwoju technologii są nadal aktualne? Czy znamy ponadczasowe utwory przekazywane z pokolenia na pokolenie, których treść nigdy się „nie przeterminowuje”, które wnoszą coś pozytywnego do życia, bez względu na wiek, płeć, status społeczny? Każdy z uczestników miał możliwość zabrania głosu i podzielenia się swoimi refleksjami na temat przemijania utworów literackich, osobistymi przeżyciami związanymi z tytułami książek, które trwale zapadły w ich pamięci.

Spotkanie nie wyczerpało w pełni tematu, ale obfitowało w wiele ciekawych przemyśleń i spostrzeżeń. Było okazją do spotkania szerokiego grona sympatyków książek, bo udział w dyskusji wzięły osoby z różnych zakątków Polski. Miło nam, że większość uczestników wyraziła chęć udziału w kolejnych spotkaniach online, na które serdecznie zapraszamy. Poniżej przedstawiamy listę książek, które wspólnie z uczestnikami uznaliśmy, za utwory, które łączą pokolenia:

„Baśnie” Hansa Christian Andersen
„Pismo Święte: Stary i Nowy Testament”
„Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkien
„Karolcia” Maria Krüger
„Kubuś Puchatek” A.A. Milne’a
„Mały książę” ‎Antoine de Saint-Exupéry
„Opowieść wigilijna” Karol Dickens
„Oskar i Pani Róża” Éric-Emmanuel Schmitt
„Trylogia” Henryk Sienkiewicz
„Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkien

Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu i dyskusji.

„Książki, które łączą pokolenia” – spotkanie online sympatyków książek