Książkami jesień się zaczyna… II edycja Pchlego Targu „Z książką na Ty”

Powiększ obrazmebel retro z książkami starymi

10 września 2022 r. park Bródnowski zdobiło nie tylko morze szeleszczących liści zwiastujących bliską już jesień, lecz także góry książek, płyt i innych rozmaitości. Tak jak podczas I edycji 18 czerwca 2022 r., wielu miłośników czytania z błyskiem w oczach wyławiało skarby z kilkudziesięciu stoisk.

Pod namiotem Biblioteki Publicznej na Targówku królował bookcrossing. Spośród bogatej oferty każdy mógł znaleźć dla siebie prawdziwe perełki. Dzieci, młodzież i dorośli ochoczo przeglądali bajki, biografie, powieści, poradniki… Tuż obok prowadziliśmy warsztaty decoupage, podczas których powstały m.in. piękne zakładki do książek i podstawki.

Wydarzenie umilała bajkowa strefa animacji. Chodzące maskotki, mini plac zabaw, malowanie twarzy, modelowanie balonów… Świetną zabawę zagwarantowała firma Baweo.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego 2022. Zorganizowała je Biblioteka Publiczna na Targówku razem z firmą Baweo. W Pchlim Targu brała również udział pomysłodawczyni tego projektu – Pani Urszula Wasilewska.