Konkurs Pięknego Czytania

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40 przy ul. Suwalskiej 11 od lat współorganizuje ze Szkołą Podstawową nr 275 z ul. Hieronima 2 Konkurs Pięknego Czytania. Do udziału są zapraszani uczniowie klas I-III wszystkich szkół podstawowych z naszej Dzielnicy. W tym roku była to już XI edycja Konkursu.

I etap Konkursu odbywa się w poszczególnych szkołach; potem zwycięzcy reprezentują swoją szkołę na eliminacjach międzyszkolnych. Jest to II etap Konkursu i  odbywa się zawsze w Bibliotece przy ul. Suwalskiej 11 –  w BD40  i W72.  Uczniowie biorący udział przybywają (z opiekunami), by przed komisją konkursową zaprezentować swoje umiejętności czytelnicze. Dzieci czytają wybrany wcześniej przez siebie fragment przyniesionej ze sobą książki oraz tekst z  książki sobie nieznanej.

Zawsze towarzyszą temu emocje – trema przed głośnym czytaniem w obecności komisji i oczekiwanie na wyniki. Nagrody dla zwycięzców funduje Szkoła Podstawowa nr 275. Uroczystość rozdania nagród odbyła się w dniu 12.06.2019 w owej Szkole… byliśmy tam, wręczaliśmy nagrody z p. Dyrektor Szkoły i  biliśmy brawa laureatom!