Konkurs o nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego „Inspirująca Biblioteka Roku” – edycja 2018 r.

dyplom Inspirująca Biblioteka Roku 2018

Z radością pragniemy poinformować, że Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zdobyła II miejsce w Konkursie o nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego „Inspirująca Biblioteka Roku” – edycja 2018 r. za projekt „Z teatrzykiem Kamishibai przez pokolenia”.

W ramach projektu odbyły się spotkania sąsiedzkie w formie warsztatów pisarskich i ilustratorskich. Projekt zakładał stworzenie przez mieszkańców naszej Dzielnicy historyjek obrazkowych do krótkich tekstów przeznaczonych dla dzieci młodszych. Finałem projektu było wydanie nakładem Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro 14 bajek w postaci kart narracyjnych do teatrzyku Kamishibai.

Jest nam niezmiernie miło, że działania na rzecz promowania książki i czytelnictwa oraz współpraca z lokalnymi partnerami w tworzeniu ciekawej oferty kulturalno-edukacyjnej dla mieszkańców Targówka – zostały pozytywnie ocenione.

Więcej informacji o projekcie „Z teatrzykiem Kamishiabai przez pokolenia”.