Konkurs Krasomówczy w Czytelni Naukowej

Powiększ obrazKonkurs Krasomówczy w Czytelni Naukowej

Dnia 5 lutego w Czytelni Naukowej nr I, odbył się XXII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego – eliminacje regionalne w Warszawie.

Projekt realizowany przez XLVI LO im. Stefana Czarnieckiego od 2009 roku w ramach współpracy z Instytutem Myśli Polskiej w Katowicach (wcześniej Regionalnym Instytutem Kultury w Katowicach). Partnerem na terenie Warszawy jest Czytelnia Naukowa nr I na Targówku.

5 lutego 2020 roku powyższe placówki wspólnie zorganizowały eliminacje regionalne XXII edycji konkursu pod hasłem: „Czasy walki o wolność – pamiętać o nich czy odłożyć je do lamusa”. Myśl przewodnia konkursu wpisuje się w 100-lecie obchodów powstań śląskich. W projekcie wzięli udział uczniowie szkół warszawskich i regionu centralnego. Wystąpienia młodych mówców oceniali: p. Marta Ormaniec – aktorka filmowa i teatralna, pedagog, p. Małgorzata Muter – wicedyrektor Liceum im. Stefana Czarnieckiego, p. Tomasz Cichocki – teolog, pedagog pełniący funkcję przewodniczącego jury, p. Michał Koźlik – dziennikarz radiowy.

Do finału w Katowicach zakwalifikowała się Maria Ilska z Zespołu Szkół Baletowych im. Romana Turczynowicza w Warszawie, II miejsce zajęła Zuzanna Ornat z XLVI LO im. S. Czarnieckiego, III miejsce zdobył Julian Gilewski z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. Kacper Pałczyński z I LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy otrzymał nagrodę publiczności. Jury wyróżniło Barbarę Postek z Zespołu Szkół Baletowych im. Romana Turczynowicza w Warszawie.

Koordynator konkursu – p. Bożena Połacik.

Gratulujemy wszystkim! I życzymy powodzenia w Katowicach!