Kolorowy Balonik poznaje bibliotekę

Powiększ obrazKolorowy Balonik poznaje bibliotekę

W pierwszej połowie kwietnia  Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odwiedzały dzieci z Przedszkola  „Kolorowy Balonik”. Większość naszych gości była  po raz pierwszy w bibliotece i dlatego żeby zachęcić przedszkolaków do oglądania  i czytania książek, placówka  zamieniła się w zaczarowaną krainę  Książkolandię,  w  której przewodnikami byli  Bolek i Lolek, Smerfy oraz  Pinokio.

Wycieczki  rozpoczynaliśmy po zakamarkach pomiędzy regałami, wtajemniczając  i zapoznając  młodych  czytelników z kolejnymi działami biblioteki.

Po pasjonujących   spacerach   między półkami,  przedszkolaki dowiedziały się co trzeba  zrobić  żeby się zapisać do biblioteki  i  zapoznały  się z możliwościami  komputerów  i  Internetu.  Oglądając  prezentację multimedialną  o  naszej placówce  rozmawialiśmy  o  tym w jaki przyjemny sposób możemy tu spędzać czas.  Szczególny zachwyt  u naszych młodych czytelników  wzbudziła  wystawa  ciekawych książek znajdujących się w bibliotece. Najbardziej podobały się albumy 3D  i  książki dźwiękowe. Na zakończenie obejrzeliśmy bajkę  – zabawne przygody Misia Oso, który odkrywał przed widzami  tajemnice biblioteki.

Dziękujemy za miłe spotkania!