Kazimierz Szymeczko w BD52

Kazimierz Szymeczko, pisarz dla dzieci i młodzieży, autor książek historycznych dla najmłodszych, laureat międzynarodowego konkursu literackiego „Uwierz w siłę wyobraźni”, na co dzień mieszka i pracuje w Rudzie Śląskiej.

Kazimierz Szymeczko, 23 maja 2019 był gościem Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 52. W spotkaniu autorskim uczestniczyły klasy VII i VIII ze Szkoły Podstawowej nr 277.

Pisarz, podczas rozmowy z uczniami, opowiedział o początkach swojej twórczości, o tym, jak został autorem opowiadań dla dzieci, skąd czerpie inspiracje, jak długo pisze książkę, czym zajmuje się w wolnych chwilach. Autor wspominał również o swoich zabawnych doświadczeniach podczas spotkań z przedszkolakami oraz przytoczył anegdotki o swoim byłym kocie 😉

Spotkanie odbyło się w luźnej atmosferze, autor okazał się osobą z wielkim poczuciem humoru i potrafił swoją gawędą zainteresować młodzież.

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia artystyczne i kulturalne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na 2019 rok.