Kampania Białych Serc w W98

Powiększ obrazWystawka książek.

Jak co roku Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy ul. Kondratowicza 23 dołączyła do Europejskiego Solidarnego Protestu Przeciwko Narkotykom i Przemocy. Tegoroczne hasło Kampanii brzmiało: „Od piwa nie tylko głowa się kiwa”. W dniach od 12 do 24 października w oknach Wypożyczali zawisły białe serduszka przyciągając uwagę naszych czytelników oraz przechodniów pobliskich ulic.

Przygotowana została także wystawka tematyczna dotyczącą tematu uzależnienia od alkoholu. Zaprezentowane na niej książki przez cały czas trwania Kampanii cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Można było zatem wypożyczyć powieść Jerzego Pilcha pt. „Pod mocnym aniołem”, za którą autor otrzymał Nagrodę Literacką Nike w 2001 roku, a w 2014 roku została przeniesiona na ekran przez Wojciecha Smarzowskiego.

Inną ciekawą pozycją traktującą o uzależnieniach była zaprezentowana na wystawce książka chilijskiej pisarki Isabel Allende pt. „Dziennik Mai”,  której bohaterka trafia do ośrodka dla osób uzależnionych.

Czeska pisarka Petra Hulova jest autorką książki pt. „Macocha”, a jej bohaterką jest autorka romansów, alkoholiczka. I choć powieść wydaje się być zabawna to samo jej przesłanie jest mądre i głębokie.

Poza tym wśród prezentowanych pozycji znalazły się także znakomite książki Ewy Woydyłło, która od wielu lat zajmuje się tematem uzależnień oraz Wiktora Osiatyńskiego – współtwórcy Komisji Edukacji w Dziedzinie Alkoholizmu i Innych Uzależnień Fundacji Imienia Stefana Batorego.