„Kampania Białych Serc” w W85

Powiększ obraz„Kampania Białych Serc” w W85

Podobnie jak w latach ubiegłych,  Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 85 wzięła udział w XV Kampanii Białych Serc, będącej Europejskim Solidarnym Protestem Przeciwko Narkotykom i Przemocy, trwającym od 12 do 25 października. W tym roku odbywała się ona pod hasłem „ZANIM TO SIĘ STANIE, a jej głównym przesłaniem było zwrócenie uwagi na rosnącą liczbę samobójstw wśród dzieci i młodzieży.

Pomysłodawcą Kampanii Białych Serc jest Mariusz Zalewski. Jej symbolem są białe papierowe serduszka, które pojawiają się w oknach bibliotek, szkół, przedszkoli i różnych instytucji od dnia rozpoczęcia akcji aż do dnia jej zakończenia. W naszej placówce oprócz widocznych serduszek, dla odwiedzających nas czytelników udostępnione zostały książki oraz wystawka poświęcone danej tematyce.

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym tematem czytelnikom, którzy odwiedzili naszą Wypożyczalnię!