Kampania Białych Serc w W2

Powiększ obrazKampania Białych Serc w W2

Od 12 października 2020 roku białe papierowe serduszka wisiały w oknach Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 2. Ich pojawienie się związane było z 16. edycją Kampanii Białych Serc, która jest akcją solidarnego protestu przeciwko narkotykom i przemocy. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało: „WSZYSTKO W TWOICH RĘKACH”. Jej pomysłodawcy tym razem chcą zwrócić uwagę młodzieży na zagrożenie używania e-papierosów.

Z danych wynika, że pali je 30 proc. uczniów w wieku od 15 do 19 lat, a 60 proc. co najmniej raz ich próbowało. Kampania ma na celu przeciwdziałanie temu zjawisku.

Placówka włączyła się w akcję poprzez wspomniane wyżej naklejenie papierowych serduszek w oknach biblioteki i wystawkę książek o tematyce uzależnień.