Kampania Białych Serc w MW123

Powiększ obrazWystawka tematyczna. Wystawka poświęcona problemowi alkoholowemu.

Multimedialna Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 123 tradycyjnie jak co roku przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Kampanii Białych Serc. Hasło przewodnie tegorocznej Kampanii brzmiało „Od piwa nie tylko głowa się kiwa”.

Problem alkoholowy ma coraz więcej młodych ludzi. Spożywają piwo, bo taka moda, piją na rozluźnienie, piją na problemy, zwykle nie mając świadomości, że wpadają w sidła nałogu myśląc, że mają nad nim kontrolę. Często zaczyna się od piwa, a kończy na mocniejszych trunkach. Spożywanie trunków alkoholowych powiązane jest z pewnego rodzaju rytuałem  – spotkaniom urodzinowym, imieninowym, towarzyskim… towarzyszy alkohol. Niestety świat reklam zamiast negować problem, przedstawia piwo jako napój o super mocach przyciągając coraz więcej młodych ludzi i niestety również już dzieci.

Dlatego tak jak w ubiegłych latach biblioteka nie pozostała obojętna na problemy społeczne i wziąła udział w Kampanii.

W dniach od 12 do 24 października w przestrzeni Wypożyczalni oraz w oknach zawisły białe papierowe serduszka z tegorocznym  hasłem. Powstała również wystawka tematyczna poświęcona problemowi alkoholowemu.