Kampania Białych Serc w MW123

Powiększ obrazKampania Białych Serc w MW123

Wzorem lat ubiegłych Multimedialna Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 123 włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji „Kampania Białych Serc” pod hasłem „Wszystko w Twoich rękach”. Każdego  roku Kampania ma nieco inną tematykę. Tegoroczna dotyczyła aktualnej mody na palenie e-papierosów oraz zagrożeń, jakie ze sobą niesie. Rosnąca popularność elektronicznych papierosów w ostatnich latach była podsycana opiniami o tym, że są mniej szkodliwe od papierosów tradycyjnych.

Elektroniczne papierosy stały się elementem miejskiej kultury, gadżetem hipsterów i ludzi korporacji. Chętnie sięgają  po nie bardzo młodzi ludzie, którzy nie znają konsekwencji związanych z korzystaniem z tych produktów, a w szczególności z ich nadużywaniem.

Wypożyczalnia włączyła się w tę akcję poprzez udekorowanie biblioteki białymi sercami oraz przygotowanie wystawki tematycznej.