Kampania Białych Serc w BD53

Powiększ obrazKampania Białych Serc w BD53

Jak co roku Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53 włączyła się do bardzo wartościowej akcji – Kampanii Białych Serc, której szesnasta edycja odbyła się pod hasłem „Wszystko w Twoich rękach”.

Okna biblioteki przyozdobiły serduszka, które są symbolem Kampanii. Białe serce pojawiło się również na drzwiach wejściowych do naszej placówki. Solidaryzując się z ideą Kampanii Białych Serc, przygotowana została wystawka dotycząca uzależnień od papierosów, e-papierosów i narkotyków. Na stoliku znajdującym się w bibliotece pojawiły się książki dla młodzieży i ich rodziców o problemach młodych ludzi związanych m.in. z anoreksją, narkotykami i okresem dojrzewania.

Kampania Białych Serc co roku przypomina nam, że problem uzależnienia młodych osób od wszelkiego rodzaju używek – w tym roku nacisk położono na bardzo popularne wśród młodzieży e-papierosy – jest wciąż aktualny.  Teraz, w dobie pandemii koronawirusa, gdy poziom stresu

u każdego z nas jest wyższy, powinniśmy jeszcze bardziej uważać na naszych najbliższych – zwłaszcza dzieci i młodzież. To właśnie oni, mogą czuć się jeszcze bardziej zagubieni i niepewni, a pocieszenia i wyciszenia emocji szukać w łatwo dostępnych używkach.