Kampania Białych Serc w BD52

Powiększ obrazDrzewo udekorowane białymi serduszkami.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży 52 włączyła się w Ogólnopolską Kampanię Białych Serc, czyli Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy, w tym roku pod hasłem: „Od piwa nie tylko głowa się kiwa”. Przygotowała wystawę książek mówiących o problemach dzieci i młodzieży, dotyczących profilaktyki uzależnień.

Wiele osób traktuje piwo jak napój orzeźwiający, na równi z popularnymi napojami gazowanymi. Nie tylko młodzież, ale i dorośli nie zdają sobie sprawy jak mały krok ich dzieli do alkoholizmu pijąc trunek z pianką zbyt często.

Po książki w naszej bibliotece oznaczone białymi serduszkami sięgali zarówno czytelnicy starsi jak i młodsi, którzy zauważają coraz większą potrzebę edukacji w tych tematach. W tym roku również powstało symboliczne drzewko z mnóstwem białych serduszek.