Kampania Białych Serc w BD52

Powiększ obrazKampania Białych Serc w BD52

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży 52 włączyła się w Ogólnopolską Kampanię Białych Serc, czyli Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy, w tym roku pod hasłem: „WSZYSTKO W TWOICH RĘKACH”, przygotowując wystawę książek mówiących o problemach dzieci i młodzieży,  dotyczących profilaktyki uzależnień.

Młodzież coraz częściej sięga po tytoń, a zwłaszcza po e-papierosy modne w ostatnich latach. Organizatorzy XVI Kampanii Białych Serc właśnie temu zagadnieniu elektronicznych papierosów poświęcili główną uwagę.

Po książki w naszej bibliotece oznaczone białymi serduszkami sięgali  zarówno czytelnicy starsi oraz młodsi,  którzy zauważają coraz większą potrzebę edukacji w tych tematach. W tym roku również powstało symboliczne drzewko z mnóstwem białych serduszek.