Kamishibai w BD65

Powiększ obraz

Kamishibai wywodzi się z Japonii (jap. kami – papier, shibai – sztuka) i jest metodą czytania, która posługuje się planszami z obrazkami i tekstem (książka obrazkowa) oraz drewnianą skrzynką, będącą swoistym parawanem, w której przedstawiane są opowiadania, bajki. Kamishibai nazywany jest również teatrem obrazkowym bądź teatrem ilustracji.

13 października w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbyło się spotkanie z dziećmi z Przedszkola Integracyjnego nr 120, podczas którego pani bibliotekarka w teatrzyku obrazkowym przedstawiła dwa opowiadania „Kotka Milusia” i „Rower Walentynki”.

Przedszkolakom przypadła do gustu ta forma czytania. Aktywnie włączyli się w realizację „przedstawienia”, wypowiadając zaklęcia, które sprawiły, że drewniana skrzynka stawała się teatrzykiem oraz dopowiadali treść przedstawianego opowiadania.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się również w jaki sposób zapisać się do biblioteki, jakie są zasady wypożyczenia książek oraz jakie inne działania poza udostępnianiem zbiorów bibliotecznych realizuje biblioteka.

Następnie biblioteczny pociąg wyruszył w trasę między regałami, zatrzymując się na stacjach takich jak: książka obrazkowa, książka do nauki czytania, itd.

Na zakończenie przedszkolaki obdarowani zostali zakładkami do książek.

Dziękujemy za udział w spotkaniu i jak zawsze serdecznie zapraszamy do biblioteki!