„Kalambury nie dla ponurych, czyli o bogactwie słowa” w BD12

Powiększ obraz„Kalambury nie dla ponurych, czyli o bogactwie słowa” w BD12

Głowy parowały, mózgi pracowały a pomysłów było, co niemiara… tak w skrócie można by streścić ostatnie spotkanie w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12. A wszystko to podczas zajęć z panem Markiem Samselskim pt. „Kalambury nie dla ponurych, czyli o bogactwie słowa” z grupą dzieci z klasy czwartej. Warsztaty literackie, przeprowadzone  w przeddzień  Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego,  miały charakter zabawy twórczej i wymagały od uczestników niezwykłej  bystrości umysłu i inwencji. Uczniowie poznali  pracę nad miniaturkami literackimi, jakimi są zagadki kalamburowe, anagramowe, czy palindromowe a następnie przez ponad godzinę borykali się z rozwikłaniem rebusów, kalamburów i anagramów. Pomysłów na ich rozwiązanie było wiele. Z przyjemnością obserwowaliśmy, jak czwartoklasiści z zaangażowaniem włączali się do zabawy słowem i ze słowem.

Pan Marek Samselski współpracuje z pismami dla dzieci i młodzieży, jest też autorem e-booku „Rebusy i kalambury nie dla ponurych”.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Spotkania Kulturalne w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.