Joanna Papuzińska w BD12 – spotkanie autorskie

Powiększ obrazJoanna Papuzińska rozmawia z dziećmi

W maju, dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową JPII, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12 miała zaszczyt gościć Panią Joannę Papuzińską – jedną z najsłynniejszych polskich pisarek, autorkę książek: „Nasza mama czarodziejka”, „Asiunia”, „Darowane kreski”, „Mój Tato szczęściarz” i wielu, wielu innych.

Kim jest ciocia Tygrys i co tak naprawdę było w zawiniątku trzymanym przez nią na rękach? W co bawiły się dzieci w domu Pani Joanny podczas wojny? I co wspólnego ma książka Niziurskiego „Księga urwisów” z biografią Autorki?
To tylko nieliczne pytania, na które podczas spotkania autorskiego odpowiedziała Pani Joanna Papuzińska. Jej niewątpliwym autorytetem był sam Jan Brzechwa – to jemu deklamowała wiersze i pokazała swoją twórczość, będąc jeszcze małą dziewczynką. Do dzisiaj ma książkę z dedykacją od mistrza.

Debiutowała w roku 1956 opowiadaniem „Człowiek o gorącym sercu” na łamach „Świata Młodych”. Ukończyła Wydział Dziennikarski na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach była wykładowcą i pracownikiem naukowym tej uczelni, gdzie otrzymała tytuł doktora habilitowanego, a później stopień profesora nauk humanistycznych.

Kliknij w poniższe tytuły książek, aby sprawdzić ich dostępność w katalogu online:

„Nasza mama czarodziejka”

„Asiunia”

„Darowane kreski”

„Mój Tato szczęściarz”