„Jesienne kolory natury” w W37

Powiększ obrazJesienne kolory natury

Jesień jest piękna i kolorowa. W tym roku była ciepła i długo rozpieszczała nas słoneczkiem. Jesień była przewodnim tematem spotkań, które odbyły się w październiku w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37. Gościły u nas dzieci z Przedszkoli nr 94, 95, 128 oraz 432, które w czasie zajęć pod tytułem „Jesienne kolory natury” pokazały jak widzą jesienne drzewa.

Na początku zajęć przedszkolaki usłyszały przeczytaną przez panie bibliotekarki bajkę o jesieni z książki pt. „Cztery pory baśni – jesień” Włodzimierza Dulemby. Rozmawialiśmy z dziećmi jak postrzegają jesień,  jakie są jej cechy charakterystyczne.

Zadaniem praktycznym przygotowanym dla dzieci było ozdobienie przez nich jesiennego drzewka przy użyciu plasteliny i kolorowych kredek. Pomysłów na to zadanie dzieciom nie brakowało. Każda praca była inna. Z kilku prac powstała wystawa dostępna w naszej bibliotece.