Jan Kulik

Jan Kulik Urodzony 22 stycznia 1946 roku koło Kozienic. Od dzieciństwa przejawiał zainteresowanie muzyką, malarstwem oraz poezją. Już jako nastolatek wykazywał niezwykłą zdolność układania okolicznościowych miniatur i większych form literackich. Od 1962 r. kształcił się w Przyzakładowej Szkole Zawodowej, późniejszej Fabryce Samochodów Osobowych, gdzie przepracował blisko 40 lat. Okres pracy pomimo swojej siermiężnej natury był dla niego swoistą szkołą życia i refleksji nad ludzkim losem i egzystencją.

Twórczość poety można podzielić na dwa okresy. Pierwszy jest wynikiem przeżyć i doświadczeń wczesnego i późnego PRL-u, drugi zaś odnosi się do refleksji nad życiem i pięknem natury, która dla autora jest źródłem natchnienia i harmonii. Swoje wiersze ujawnił w szerszym gronie dopiero na spotkaniach Koła Poetyckiego przy Domu Kultury Zacisze w 2008 r., gdzie systematycznie doskonalił swoje umiejętności literackie. Jedną z jego pasji poetyckich jest pisanie fraszek, które opublikował w 2010 r. w tomiku Wiersze i fraszki. Wybrane utwory publikuje w miesięczniku Nasze Bródno oraz w biuletynie Nasz Głos.

Niezmiennie natchnienie do swojej poezji czerpie z życia codziennego w rodzinnym domu na Zaciszu, ciesząc się radością życia z żoną Krystyną oraz dwoma córkami Urszulą i Edytą.

Ostatnie utwory:

„Chwila z poezją i muzyką” - wieczór poetycki w Czytelni

Uśmiech

Moja Ojczyzna

Polskie góry

Pamiątka

WSPOMNIENIE O PAPIEŻU I JEGO PIELGRZYMCE DO OJCZYZNY

Zobacz wszystkie wiersze Jan Kulik