Inspirujący spacer po Targówku

Powiększ obrazInspirujący spacer po Targówku

W dniu 14 września odbył się w spacer inspirujący po Targówku. Spacer był propozycją przygotowania i natchnienia twórczego do konkursu poetycko-ilustratorskiego, będącego jednym z działań w ramach projektu pt. „Zakochany Targówek”. Projekt realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, osiedlowy klub NASZ KLUB oraz Wydawnictwo Literackie Białe Pióro, w ramach Funduszu Animacji Kultury 2019.

Miłość jako źródło radości i szczęścia, odpowiedzialności…, zakochanie się w Targówku, umiłowanie Targówka jako miejsca, w którym mieszkamy, pracujemy, bądź spędzamy czas w gronie znajomych.

Spacer wyruszył spod Czytelni Naukowej nr I przy ul. Św. Wincentego 85 i prowadził do ciekawych miejsc znajdujących się na Bródnie, Zaciszu oraz Bródnie-Podgrodziu. Miały one przybliżyć interesującą historię oraz pokazać jak rozwija się i zmienia się nasza Dzielnica. Opowiedziała o nich pani Teresa Szejwian z Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, której serdecznie dziękujemy za to oprowadzenie. Dziękujemy również za udział uczestnikom spaceru – mieszkańcom i sympatykom Targówka.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie poetycko-ilustratorskim „Zakochany Targówek”. Zapewniamy warsztaty literacko-ilustratorskie w siedzibie NASZEGO KLUBU przy ul. Zamiejskiej 1, w każdy poniedziałek w godz. 16.00-18.00.  Zakładamy powstanie dwóch tomów poezji:

  •  dla dzieci,
  •  dla dorosłych.

Pobierz plakat wydarzenia.