Hucznie, gwarnie i zabawnie, czyli „Noc Bibliotek” w BD12

Powiększ obrazHucznie, gwarnie i zabawnie, czyli „Noc Bibliotek” w BD12

Już po raz piąty spotkaliśmy się w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12, aby świętować „Noc Bibliotek”. W tym roku pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Czy się udało? Dzięki naszym czytelnikom oczywiście tak. Naszą bibliotekę odwiedziło 48 dzieci i 32 rodziców. Jednym słowem było gwarno i wesoło.

Spotkanie rozpoczęliśmy przedstawieniem pt. „Brzechwa dzieciom” w wykonaniu Studia Artystycznego „Arlekin”, następnie dzieci wzięły udział w warsztatach lalkarskich prowadzonych przez aktorów. Własnoręcznie wykonane kukiełki nasi goście mogli wziąć do domu. Po warsztatach były zabawy chustą Klanzy,  a gdy już dobrze zgłodnieliśmy gromkimi brawami powitaliśmy pana z pizzą. Na koniec zaserwowaliśmy jeszcze kilka zabawnych wierszy pani Chotomskiej, a starsi uczestnicy po raz pierwszy mogli u nas wziąć udział w zabawie w Escape Room. Pokój zagadek budził duży niepokój jak również zainteresowanie, na szczęście nasi uczestnicy doskonale poradzili sobie z rozwiązaniem wszystkich zadań i nie musieli zostać na noc w bibliotece, choć to może nie byłoby takie straszne…

Warsztaty lalkarskie zostały zrealizowane w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na 2019.