Hokus pokus, czary mary w BD52

Powiększ obrazHokus pokus, czary mary w BD52

Jak co roku w wieczór wróżb andrzejkowych w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52 zgromadziły się dziewczęta, które bardzo chciały poznać co je czeka w przyszłym 2019 roku. Uczestniczki zabawę rozpoczęły od wróżby z „magicznego serca”, dzięki któremu poznały imię swojego przyszłego męża.

Rzut kośćmi podpowiedział dziewczynkom gdzie mogą go spotkać, natomiast pod krzesłami znalazły bohaterów bajek symbolizujących główne cechy tych przyszłych mężów. Był majętny, ale zakochany w sobie książę ze Shreka, leniuch i łakomczuch Garfield czy starzejący się Gargamel lubiący kolor niebieski.

Cały wieczór był wypełniony różnymi wróżbami, od tych bardzo tradycyjnych przez współczesne. Największą frajdę sprawiło jak zwykle wspólne interpretowanie cieni, z których wyszło, że dziewczęta będą dużo podróżować i zwiedzać oraz że motywem przewodnim w przyszłym roku będą wiewiórki… Podczas naszego andrzejkowego spotkania dziewczynki mogły pomalować gipsową figurkę św. Mikołaja, a na chętnych do zajrzenia w karty czekała Czarownica Hekate.

W trakcie wieczoru andrzejkowego na uczestniczki czekał skromny poczęstunek, a na zakończenie naszej imprezy dziewczęta tradycyjnie dostały gałązkę wiśni z pieniążkiem na szczęście oraz świąteczny upominek. Impreza była AWESOME (dla wtajemniczonych 😉