Grudzień w W98

Powiększ obrazGrudzień w W98

Grudzień obfitował w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy ul. Kondratowicza 23 w wiele radosnych wydarzeń.  Już  5 grudnia  obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.  W naszej placówce od dwóch lat gościmy wolontariuszy, którzy pomagają nam w pracach związanych z działalnością biblioteki oraz biorą udział w imprezach plenerowych i stacjonarnych. W podziękowaniu za ich ciężką pracę „nasze” wolontariuszki zostały obdarowane drobnymi upominkami, i aby przybliżyć ideę wolontariatu wśród czytelników, została zorganizowana wystawka.

Następnego dnia obchodziliśmy mikołajki. Każde dziecko, które nas odwiedziło, zostało obdarowane przez Mikołaja słodyczami i maskotkami. Mamy nadzieję, że Mikołaj nie zapomni o naszych milusińskich także w przyszłym roku!

Tuż przed świętami odwiedziły nas również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 275 przy ul. Hieronima 2. Nasi mili goście przekazali nam własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z myślą, abyśmy obdarowały nimi naszych czytelników, co też z wielką chęcią i radością uczyniłyśmy.

W podarunki obfitował także początek roku 2019. Dziewiętnastu pierwszych czytelników, którzy odwiedzili naszą bibliotekę po Sylwestrze otrzymało w prezencie książki wraz z życzeniami na nadchodzący rok.