Grudzień w BD53

Powiększ obrazGrudzień w BD53

Jak wyglądają tradycyjne święta w Polsce i w innych rejonach świata, m.in. we Włoszech, Szwecji i Australii? Z kim Boże Narodzenie świętował Zły Kocurek? O czym rozmawiają bombki w oczekiwaniu na wyjęcie ich z pudełek? To tylko kilka spośród wielu pytań, które bardzo zainteresowały małych uczestników naszych bibliotecznych zajęć.

Dla przedszkolaków przygotowaliśmy prezentację o św. Mikołaju i o typowej polskiej wigilii. Ponadto uczniowie szkół podstawowych dowiedzieli się m.in. co się pojawia na świątecznych stołach w innych krajach. Wiele emocji wzbudziły też zagraniczne zwyczaje bożonarodzeniowe, takie jak wigilia na plaży czy rodzinne tańce wokół choinki. W czasie spotkań nie zabrakło oczywiście wspólnego śpiewania kolęd, oglądania bajek o św. Mikołaju i malowania kartek świątecznych.

W minionym miesiącu odwiedziły nas także dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 62, by poznać świat słowników. Młodzież uczyła się, jak z nich korzystać. Oprócz powszechnie znanych słowników zaprezentowaliśmy też m.in. „Słownik czułych słówek” i „Słownik onomatopei”.

Po raz ostatni odbyły się zajęcia głośnego czytania prowadzone przez aktora Teatru Rampa – Macieja Gąsiorka. Wspólnie z dziećmi czytał książki o tematyce świątecznej i zimowej.