Gra miejska – poznaj zakamarki Targówka Fabrycznego i Elsnerowa

Wiele ciekawych zakątków Targówka Fabrycznego i Elsnerowa jest jeszcze nieznane wśród większości mieszkańców Warszawy. Pokazują one bogatą historię tego terenu, a także wartą zobaczenia architekturę, często niespotykaną w innych częściach stolicy. Urząd Dzielnicy Targówek wraz z lokalną społecznością wskazują dotąd nieodkryte przez wielu miejsca, układając je w interesujące zadania i łamigłówki.

Cel gry jest jeden – chodzi o odkrycie ciekawostek historycznych i kulturowych Targówka Fabrycznego i Elsnerowa, o których do tej pory wiedzieli tylko nieliczni. Na graczy czekają atrakcyjne nagrody.

Co oferujemy?

Zapraszamy do udziału w grze miejskiej ukazującej najciekawsze zakamarki Targówka Fabrycznego i Elsnerowa. Gra jest częścią festiwalu „Targówek Ludzi”, który organizowany jest w ramach międzynarodowego projektu „Come in! Talking houses, shared stories” dofinansowanego ze środków europejskich.

Gdzie i kiedy?

W niedzielę 4 października 2020 r. każdy mieszkaniec Warszawy oraz okolic, będzie miał okazję odkryć ciekawostki historyczne i kulturowe Targówka Fabrycznego i Elsnerowa.

Gra obejmuje dwie ścieżki. Pierwsza z nich przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi, natomiast druga dla młodzieży i dorosłych.

• 9.00-13.00 – „Muzyczny szlak Elsnera” – ścieżka dla rodzin z dziećmi

(start przy Rondzie Rzeczna)

• 15.00-19.00 – „Balcerek z Fabrycznego” – ścieżka dla młodzieży i dorosłych

(start w okolicach sklepu OBI przy ulicy Radzymińskiej)

Dla kogo?

W grze mogą wziąć udział osoby indywidualne lub drużyny składające się z 2-6 osób. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie sprawnego telefonu komórkowego z dostępem do internetu.

Nie ma ograniczeń wiekowych dla uczestników. Zapraszamy graczy w wieku od 0 do 100 lat (lub więcej). W każdej drużynie musi być jednak przynajmniej jedna pełnoletnia osoba.

Jak grać?

W grze mogą brać osoby lub zespoły, które zgłoszą swój udział poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie https://tiny.pl/7p3hj oraz założą konto na stronie zhp.en.cx według instrukcji rejestracji zamieszczonej na stronie: https://tiny.pl/7p3m4. Regulamin gry miejskiej zamieszczony jest na stronie www.festiwaltargowek.pl.

Gracze korzystać będą z platformy internetowej, która wprowadzi ich w świat gry. Drużyny będą przemieszczać się po terenie pieszo w poszukiwaniu miejsc, do których doprowadzą ich przygotowane zadania. Na miejscu trzeba będzie zrobić rozeznanie, poszukać charakterystycznych elementów otoczenia, ukrytych kodów lub haseł. To uczestnicy decydują o kolejności wykonywanych zadań.  Wygrywa drużyna, która wykona jak najwięcej zadań w jak najkrótszym czasie.

Jakie są nagrody i kto wygrywa?

Wygrywają wszyscy uczestnicy gry, którzy poznając lokalną historię i architekturę zdobywają nową wiedzę i zwiedzają okolicę.

Nagrody jednak mogą otrzymać tylko gracze, którzy w najkrótszym czasie poprawnie rozwiążą jak największą ilość zadań. Nagrody przeznaczone są dla trzech najlepszych drużyn/graczy indywidualnych w każdej ze ścieżek.

Nagrodami w grze będą bony przedpłacone o wartości 750 zł (1miejsce), 500 zł (2 miejsce), 250 zł (3 miejsce). Odebrać je będzie można po zakończeniu gry w Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek.

Kim są organizatorzy?

Organizatorami gry są członkowie Lokalnej Grupy Wsparcia projektu Come in!, w skład której wchodzą: mieszkańcy dzielnicy Targówek, przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych i instytucji publicznych.

Są to m.in.: Urząd Dzielnicy Targówek, Centrum Kultury i Aktywności w dzielnicy Targówek, Biblioteka Publiczna w dzielnicy Targówek, Stowarzyszenie Kolejka Marecka, Stowarzyszenie dla rodzin, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy – Oddział Targówek Fabryczny, Hufiec ZHP Warszawa Praga Północ oraz mieszkańcy Targówka Fabrycznego.