Gra Miejska na Targówku Fabrycznym

Powiększ obrazGra Miejska na Targówku Fabrycznym

26 października odbyła się Gra Miejska na Targówku Fabrycznym. Zorganizowana została przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Radą Osiedla Targówek Fabryczny i Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka” oraz w partnerstwie z Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, w ramach projektu pt. „Tanecznie i spacerowo na Targówku Fabrycznym”. Środki finansowe na jego wykonanie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2019.

Targówek Fabryczny wciąż pozostaje miejscem nieodkrytym. Chcieliśmy, poprzez Grę, po raz kolejny udowodnić, że jest to teren fascynujący. Mnóstwo tu cennych pamiątek przeszłości, ale i dziś dzieje się tutaj wiele. Znajdują się ciekawe zabytki, niezwykłe malowidła na ogromnych rurach, stuletnie drewniane budynki i ślady wojny – ale też piękny las i zalew. Mamy tu również najstarsze w Warszawie tunele metra.

W Grze Miejskiej na Targówku Fabrycznym wzięło udział 6 Zespołów. Punkt startowy zlokalizowany był w Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek przy ul. Siarczanej 6. Po zarejestrowaniu i odebraniu Kart gry, Zespoły wyruszyły w teren, gdzie pokonywały zaplanowaną trasę, co połączone było z wykonywaniem zadań. Zadania były różnorodne: zbieranie zdjęć określonych obiektów, odpowiedzi na pytania o historię Targówka Fabrycznego, poszukiwanie miejsc które wydrukowane zostały na zdjęciach. Zespoły odwiedziły również zlokalizowane na trasie 3 punkty kontrolne. Meta Gry znajdowała się w miejscu wcześniejszego startu tj. w Centrum Kultury i Aktywności.

Zwycięzcami Gry Miejskiej zostali:
I miejsce – Zespół „Kowalski team”
II miejsce – Zespół „Piękne bez bestii”
III miejsce – Zespół „Fabryczniaki team”

Nagrody w postaci kart podarunkowych o wartościach: 750 zł, 500 zł i 250 zł, Liderom zwycięskich Zespołów przekazywali: Katarzyna Maczenko – Górska, Radna Dzielnicy Targówek oraz Rafał Dworacki, Zastępca Dyrektora Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

Gratulujemy!

Jednocześnie bardzo miło jest nam poinformować, że zespół „Fabryczniaki team” w składzie Joanna Kiljańczyk, Justyna Rucyk, Aleksandra Wdzięczak, Michał Krakowski, Mariusz Jałtuszewski zdecydował się przekazać nagrodę na cele charytatywne.

Gratulujemy postawy!

Wszystkim biorącym udział w Grze Miejskiej pragniemy serdecznie podziękować za wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że udział w Grze prowadzonej w takim miejscu i przy tak pięknej pogodzie (złota polska jesień) – był niezapomnianym przeżyciem, świetną lekcją historii a zarazem okazją do chwili oddechu od miejskiego zgiełku.

Dziękujemy!