Głośne czytanie w Przedszkolu nr 18

Powiększ obrazbiblioterka w maseczce ochronnej czyta dzieciom w przedszkolu książkę

29 września, z inicjatywy Polskiej Izby Książki, obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Patronką akcji jest Janina Porazińska – pisarka, znana z dużego dorobku literackiego poświęconego dzieciom.

Z tej okazji pani bibliotekarka z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 52 została zaproszona do Przedszkola nr 18 przy ul. Bolivara 6, aby przeczytać dzieciom wybraną przez siebie książkę. Czytanie odbyło się w dwóch grupach 6-latków. Zaprezentowana została książka z serii Dusia i Psinek-Świnek pt. „Zwierzątko do kochania” Justyny Bednarek. Dzieci bardzo uważnie słuchały historii o porzuconym szczeniaku. Dowiedziały się o odpowiedzialności za zwierzęta, które bardzo często potrzebują pomocy człowieka.

Bardzo serdecznie dziękujemy Przedszkolu nr 18 za zaproszenie do udziału w tej bardzo ważnej, propagującej czytanie akcji. Miło było, po tak długiej przerwie, spotkać się z przedszkolakami oraz personelem placówki.