Festiwal „Witajcie w naszej bajce – z Brzechwą na Targówku”

Powiększ obrazbibliotekarz czyta wiersze Brzechwy na scenie; trzyma mikrofon

Za nami bajeczna niedziela w Centrum Kultury i Aktywności przy ul. Siarczanej. 29 sierpnia w godz. 12.00-15.00 dzieci i dorośli bawili się na imprezie plenerowej „Witajcie w naszej bajce – z Brzechwą na Targówku”. Na scenie pojawił się nawet sam pan Ambroży Kleks!

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy (partner wydarzenia) zorganizowała podczas tego wydarzenia czytanie wierszy Jana Brzechwy. Dzieci mogły posłuchać ich w wykonaniu bibliotekarza, pana Piotra Drozdowicza oraz radnych Urzędu Dzielnicy Targówek – Joanny Mroczek i Katarzyny Górskiej-Manczenko. Ponadto przy bibliotecznym stoisku można było kupić „książkę za grosik”, wziąć udział w warsztatach decoupage i zabawach z chustą animacyjną, a także pograć w gry planszowe.

Wokół sceny również wiele się działo! Kleksograffiti, warsztaty stolarskie… To było wspaniałe zwieńczenie wakacyjnych imprez w CKiA! Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu!