Europejski Wykład Otwarty pt. „Program «Europa dla obywateli» w praktyce – projekt z perspektywy lokalnej i międzynarodowej”

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy, zaprasza na Europejski Wykład Otwarty pt. Program «Europa dla obywateli» w praktyce – projekt z perspektywy lokalnej i międzynarodowej, który odbędzie się w środę 29 maja br. o godz. 16:30 w sali konferencyjnej Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56, Warszawa. Spotkanie poprowadzą przedstawicielki Punktu Kontaktowego „Europa dla obywateli” w Polsce :  Pani Iwona Oleszczuk oraz Pani Marta Modzelewska. Ponadto, podczas spotkania głos zabierze Pani Karolina Dziełak, koordynatorka projektu „In Between”, dofinansowanego w ramach Programu „Europa dla obywateli”.

„Europa dla obywateli” to program Unii Europejskiej wspierający organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne organizacje i instytucje nienastawione na zysk, działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji,  w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej.

W ramach programu „Europa dla obywateli” można realizować międzynarodowe projekty
w obszarach:

  1. Pamięć o przeszłości Europy
  2. Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie

2.1. Partnerstwo miast

2.2. Sieci miast

2.3. Projekty społeczeństwa obywatelskiego.

Zagadnienia omawiane podczas wykładu:

  1. Program „Europa dla obywateli” – cele i priorytety, struktura programu, zasady dofinansowania, terminy konkursu wniosków w 2019 roku oraz know-how aplikowania w pigułce
  2. Program „Europa dla obywateli” w praktyce – prezentacja projektu „In Between. W poszukiwaniu historii mówionych na pograniczach Europy” przez Panią Karolinę Dziełak z Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność (ENRS)
  3. Q&A – Sesja pytań i odpowiedzi

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej
rejestracji pod adresem:
  europedirect-warszawa@um.warszawa.pl