EURO 2020/2021 – łamigłówka dla młodzieży i dorosłych

Powiększ obrazpośrodku wyświetla się zdjęcie piłkarza; poniżej trzeba wybrać jego narodowość, klikając odpowiednią flagę

„Piłka jest okrągła, a bramki są dwie” – często powtarzał Kazimierz Górski, nasz wybitny trener. W czerwcu łączy nas piłka.  Nareszcie doczekaliśmy się święta europejskiej piłki nożnej. Rozpoczyna się turniej, który w 2020 r. nie mógł się odbyć z powodu pandemii.

Na stadionach, w domach przed telewizorami, a także w wielu miejscach organizujących wspólne oglądanie meczów kibice z całej Europy trzymają kciuki za swoje drużyny, za brak kontuzji swoich piłkarzy i przede wszystkim liczą na dobre widowisko z mnóstwem sytuacji bramkowych. Przywdziewamy barwy biało-czerwone, by wspólnie kibicować reprezentacji Polski z Robertem Lewandowskim na czele.

Do boju, Polacy! Biało-czerwone… to barwy niezwyciężone! Lewandowski – orzeł polski! Polska gola! Taka jest kibiców wola!

Na rozgrzewkę albo w przerwie między meczami zapraszamy do rozwiązania łamigłówki piłkarskiej. Zadanie polega na połączeniu piłkarza z flagą narodową.

pośrodku wyświetla się zdjęcie piłkarza; poniżej trzeba wybrać jego narodowość, klikając odpowiednią flagę

Aby rozwiązać łamigłówkę – kliknij tutaj.

W zasobach bibliotek na Targówku znajdą Państwo mnóstwo książek o tematyce piłkarskiej. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

Seria Superherosi oraz Nie tylko dla fana  

„Budi: piłkarz z ulicy” – M. Johnson

„Gegenpressing i tiki-taka : jak rodził się nowoczesny europejski futbol” – M. Cox

Seria Bohaterowie z boiska

„To jest futbol! : krótka historia piłki nożnej” – M. Gąsiorowski