Energia, i w dzień, i w nocy – warsztaty z psychodietetykiem w W29

Energia, i w dzień, i w nocy - warsztaty z psychodietetykiem w W29

Monika Kurdej – empatyczna psychodietetyczka, coach, trener. Ekspertka „Pytania na śniadanie” i magazynu „Money. To się liczy”, a także magazynów „Sezon na zdrowie”, „Smak zdrowia”, „Grillowanie. Krok po kroku”, „Śniadania. Krok po kroku”, „Kuchnia. Od kuchni”.

Trenerka oddechu i kobiecej złości. Blogerka (www.zasmakujwzyciu.pl). Prowadzi własną praktykę psychodietetyczną i coachingową. Pomaga zapracowanym i zmęczonym ludziom odbudować siły witalne, kreatywność. Inspiruje do robienia rzeczy prostych – ale nie łatwych.

„Większość ludzi jest przekonana, że wie, co robić, aby mieć energię przez cały dzień i zapewnić sobie zdrowie. Cóż z tego skoro tego, co najbardziej właściwe i tak nie robią. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, aby znaleźć potwierdzenie tych słów.

Otyłość, to jeden z widocznych symptomów tego, że ciału brakuje równowagi. Inne oznaki dysharmonii to: uczucie przemęczenia i przytłoczenia sprawami, nadmierna drażliwość, bezsenność, trudności w skupianiu uwagi, niska kreatywność.

Przyjęło się sądzić, że wskazane problemy dotyczą ludzi dojrzałych, aktywnych zawodowo, posiadających rodziny i odpowiedzialnych za ich byt. A tymczasem analiza stylów życia, którą regularnie przeprowadzam w swoim gabinecie, pokazuje, że z przemęczeniem zmagają się także nastolatkowie. Bywa, że nie umieją rozpoznać swojego głodu czy pragnienia – jedzą wtedy, gdy jest jedzenie; piją, gdy jest coś do picia. Nie zawsze wybierają produkty najlepszej jakości – bo tej nie potrafią określić. Nie mają też wystarczającej wiedzy, aby wybierać produkty na podstawie etykiety. Brakuje im też wprawy, aby powiedzieć „nie” produktom przetworzonym, kolorowym, z nadmierną ilością tłuszczu czy cukru, często reklamowanym.

Bywa, że młodzi ludzie, nie wiedzą, kiedy są wyspani – bo za poranne wstawanie odpowiedzialni są ich rodzice. Nie umieją także radzić sobie z sennością, która dopada ich w trakcie dnia. Sięgają po rozwiązania, które znają z programów telewizyjnych – zwykle z reklamy – po napoje energetyczne lub popularne używki.

Z czasem ten styl życia skutkuje ciężkimi dolegliwościami, a nawet zatrzymuje dobrze zapowiadającą się karierę.” [Monika Kurdej]

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.