Ekologiczny zawrót głowy w BD12

Powiększ obrazwystawka książek o tematyce ekologicznej

Co możemy zrobić, żeby uratować Ziemię? Czy nasze małe działania mają wpływ na klimat? Czym jest ekologia?

Na te i inne pytania odpowiadaliśmy już w styczniu i będziemy o nich rozmawiać przez cały najbliższy rok w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12. W ten sposób małymi kroczkami prowadzimy edukację proekologiczną wśród naszych czytelników.

W tym miesiącu do naszej biblioteki zawitały dzieci ze Szkoły Podstawowej JPII, aby wraz z nami uczyć się praktycznej ekologii. Zajęcia miały charakter aktywizacyjny, dlatego dzieci nie tylko wykonywały zabawki i gry z – wydawałoby się – już niepotrzebnych odpadów, ale również wraz z nami bawiły się nimi.

Najmłodszym miłośnikom książek z Przedszkola 106 czytamy na platformie Zoom książki nie tylko ekologiczne. W tym roku naszym czytelnikom bardzo szczególnie polecamy takie pozycje, które uczą dbania o środowisko, dlatego z myślą o nich przygotowaliśmy ruchomą wystawkę książek traktujących o ekologii.