Dzień książki dla dzieci w W98

Powiększ obrazDzień książki dla dzieci w W98

Jak co roku, w pierwszych dniach kwietnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy ul. Kondratowicza 23 zorganizowała dla najmłodszych czytelników Biblioteki upominki z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Każde dziecko, które odwiedziło nas w tych dniach mogło wybrać sobie jedną książkę w prezencie. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypada co roku 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena – znakomitego duńskiego bajkopisarza, którego twórczość każdy z nas pamięta z dzieciństwa. Święto ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz promocję czytelnictwa wśród najmłodszych. Jest to dla Biblioteki wspaniała okazja, aby pokazać jak ważne jest czytanie od najmłodszych lat. To także szansa, aby porozmawiać z rodzicami odwiedzających nas dzieci o książkach dla najmłodszych i przekonać ich, że Biblioteka jest miejscem, z którym warto zaprzyjaźnić się na całe życie.