Dzień Głośnego Czytania w BD52

Powiększ obrazbibliotekarka czyta książkę dzieciom w przedszkolu

To już tradycja, że w Dniu Głośnego Czytania pani bibliotekarka z BD52 odwiedza zaprzyjaźnione Przedszkole nr 18 przy ul. Bolivara, aby poczytać dzieciom. Tym razem spotkała się z pięciolatkami z grupy Biedronek, aby przeczytać im piękne i mądre opowiadanie Astrid Desbordes pt. Edzio: przyjęcie w blasku księżyca.

Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem i bardzo chętnie oglądały ilustracje. Na pamiątkę spotkania otrzymały zakładki do książek. Bardzo dziękujemy przedszkolakom za zaproszenie.

W Bibliotece natomiast rozpoczął się cykl spotkań z sową Jadwigą. Do wspólnego czytania zaprosiłyśmy dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami. Na początek uczestnicy poznali opowiadanie o Kamyczku i jego przygodzie w bibliotece. Potem była możliwość obejrzenia ciekawych pozycji wydawniczych dla dzieci, które są w naszym księgozbiorze oraz zapoznania się z biblioteką. Był też czas na zabawę w kąciku dziecięcym oraz kolorowanki. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 27.10.2022 o godz. 17.00.