Dzień Babci i Dziadka w BD 65

Powiększ obrazDzień Babci i Dziadka w BD 65

Rok w rok, 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, natomiast 22 stycznia Dzień Dziadka. Pomysł utworzenia święta Babci pojawił się w Polsce w 1964 roku dzięki miesięcznikowi „Kobieta i Życie”.

Z czasem uroczystość tę zaczęły popularyzować inne pisma. Nieco później powstała tradycja obchodzenia Dnia Dziadka. Dziś nie wyobrażamy sobie początku każdego roku bez uroczystego świętowania tych Dni.

Z tej okazji w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 zorganizowaliśmy spotkanie poświęcone naszym ukochanym nestorom. Uczestniczyły w nim dzieci, sześciolatki z Przedszkola nr 119. Zajęcia rozpoczęliśmy dyskusją o tym jak najczęściej obchodzimy te wspaniałe święta. Nasi mili goście chętnie opowiadali o akademiach w przedszkolu z tej okazji, o piosenkach i wierszykach dla swoich „dziadków” i wreszcie o własnoręcznie robionych „z sercem” upominkach. Następnie, podczas prezentacji multimedialnej dotyczącej tematu, dzieci chwaliły się co najlepiej lubią robić z Babcią i z Dziadkiem. Podkreślały swoją rolę małych pomocników np. w kuchni, przy domowych porządkach i przy robieniu zakupów.

Na zakończenie przedszkolaki wykonały prezenty dla swoich Babć i Dziadków – przepiękne laurki.

Wszystkiego najlepszego Kochane Babcie i Drodzy Dziadkowie!