„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci ”- listopad w BD12

Powiększ obraz„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci ”- listopad w BD12

Jak co roku 25 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12 uczyniła listopad miesiącem misia w bibliotece. Dzieci z pobliskich przedszkoli przyszły do nas, aby uczestniczyć w zajęciach, podczas których czytaliśmy fragmenty najsłynniejszych książek dla dzieci, których bohaterami są misie. Przybliżaliśmy również historię znanych i lubianych misiów: Misia Uszatka, Puchatka i Paddingtona.

Czy wiecie , że najsłynniejszemu misiowi w Polsce przydomek „Uszatek” dały dzieci, które brały udział w konkursie ogłoszonym przez magazyn „Miś” w latach 60-tych?

W ostatnim tygodniu listopada rozpoczęliśmy  również przygotowania do Bożego Narodzenia wraz z dziećmi rozmawialiśmy o tradycjach świątecznych i przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. Dzieci z Przedszkola 95 wykonały bardzo długi łańcuch, którym ozdobiły własne przedszkole.