Drugi „Czwartek poetycko-muzyczny w Czytelni”

Jacek Gutry – bard – pieśniarz, gitarzysta, laureat licznych nagród, wysoko ceniony mistrz piosenki literackiej. Od wielu lat występuje w Koncercie Galowym OPPA „PREMIERY I INTERPRETACJE”. Poprowadził w ostatnich latach Półfinał i Finał konkursu OPPA. Często nagradzany i wyróżniany w konkursach oraz ogólnopolskich festiwalach.

Sergiusz Stańczuk – poeta, bard, laureat wielu nagród na festiwalach i przeglądach piosenki poetyckiej. Lista jego sukcesów jest bardzo długa: Giełda w Szklarskiej Porębie – dwukrotna Nagroda im. Wojtka Bellona za teksty piosenek, Bazuna – wielokrotne nagrody, także udział w jury, Złota Piątka na OPPIE, nagrody na Yapie w Łodzi, m.in. pierwsza nagroda w kategorii solistów, Wrzosowisko w Kędzierzynie Koźlu, także wielokrotny udział w jury, Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK – dwa razy druga nagroda, czyli Dębowy Szczebel do Kariery, nagroda ZAIKS-u, wyróżnienie na Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezję, laureat Zajazdu Bardów, dwukrotny udział w SFP w Krakowie. Ponadto jest lutnikiem, buduje i naprawia instrumenty i oczywiście gra na gitarach własnej produkcji.

Tak przedstawia swoją twórczość i siebie:
„…operuję właściwie trzema stylami czy klimatami. Do pierwszego zaliczam spokojne akustyczne balladki, drugi to również spokojne bluesiki stylizowane trochę na jazzowa nutę, a trzeci klimat to swoiste menelsko-alkoholowe wynurzenia z przymrużeniem oka”.
źródło: http://www.scenapw.sdk.pl/?p=p_66&sName=sergiusz-stanczuk-recital.-20-marca-o-19.00

Grupę Poetycką Akant reprezentować będą: Anna Caban i Anna Saciuk-Nowak.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.