„Dobry wieczór z poezją i piosenką” w Czytelni Naukowej

Grudniowy „Dobry wieczór z poezją i piosenką” w Czytelni Naukowej

Tym razem zapraszamy na autorski program satyryczny – Iwonny Buczkowskiej, prowadzącej „Dobre Wieczory”. Autorka pisze wiersze, teksty piosenek, monologi, opowiadania, scenariusze, libretta musicali. Ostatnio również śpiewa i układa do swoich tekstów melodie. Lirycznie i satyrycznie, równie chętnie dla dorosłych jak i dla dzieci.

Wydała kilka książek (najważniejsza to: „O doboszu, drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku”). Pisanie i śpiewanie przyszło do niej późno (wykształcenie posiada bowiem politechniczne), ale zdążyła już zostać laureatką wielu konkursów literackich, wokalnych i recytatorskich. Chyba z uwagi na temperament – najlepiej odnajduje się w satyrze. Świadczą o tym liczne nagrody. Tylko w tym roku – między innymi: I miejsce w „TURNIEJU WYPOWIEDZI SATYRYCZNEJ O LAUR WIECHA”, II miejsce w TURNIEJU MAŁYCH FORM SATYRYCZNYCH w Bogatyni, dwie nagrody publiczności (w kategoriach: wokalna i recytatorska) w XXVI Ogólnopolskich Spotkaniach Recytatorów i Śpiewających Poezję „AMOR SPRAWIŁ…”, wyróżnienie na VI Festiwalu  Piosenki Dołującej oraz II miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie na krótką satyryczną formę radiową „CAŁY KAZIO”.

Do jej wierszy napisali muzykę m. in. Jerzy Satanowski, Urszula Borkowska, Paweł Stankiewicz, Roman Ziemlański, Małgorzata Biesaga (śpiewają m. in. Magdalena Smalara i Joanna Lewandowska). Jej teksty, w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego Radia, od lat emitowane są w radiowej „Trójce”.

Iwonnie Buczkowskiej akompaniamentował będzie Janusz Kleinwächter,  absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Z Grupy Poetyckiej Akant, wystąpią wieczorem: Kazimierz Nowacki, Jan Kulik i Danuta Ziębińska.