Dni Targówka w W29

Powiększ obrazDni Targówka w W29

07.09.2019 r  Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 29 przy ul. Rembielińskiej 6a wzięła udział w corocznych obchodach Dni Targówka. Biblioteka w godzinach od 10.00 do 14.00 była otwarta dla czytelników. Można było skorzystać z wypożyczalni oraz dostępnych w naszej bibliotece multimediów.

Jak co roku (o ile pogoda nie przeszkodzi) przed biblioteką zorganizowany został kiermasz taniej książki, z którego mogli skorzystać nie tylko nasi czytelnicy, ale również przypadkowi przechodnie.

Dni Targówka zbiegły się w czasie z ogólnopolską akcją Narodowego Czytania, w której nasza Wypożyczalnia również brała udział. W godzinach od 10.30 do 12.00 można było posłuchać fragmentów nowel:  Dobra pani – Elizy Orzeszkowej; Dym – Marii Konopnickiej; Katarynka – Bolesława Prusa; Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulza; Orka – Władysława Stanisława Reymonta; Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefana Żeromskiego; Sachem – Henryka Sienkiewicza; Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryka Rzewuskiego. Przygotowaliśmy również wystawę poświęconą nowelom.