Dni Targówka i Narodowe Czytanie w BD65 i W60

Powiększ obrazDni Targówka i Narodowe Czytanie w BD65 i W60

7  września Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 i Wypożyczalnia dla Dorosłych  i  Młodzieży nr 60 „otworzyły  swoje podwoje”, żeby uroczyście świętować coroczne Dni Targówka. Wspaniała letnia pogoda zachęciła  okolicznych mieszkańców do odwiedzin naszych Placówek.

Największym powodzeniem cieszył się sklepik ciekawej książki –  „Książka za grosik”. Po atrakcyjnych zakupach czytelnicy korzystali  z licznych niespodzianek i atrakcji przygotowanych dla  dzieci,  młodzieży i dorosłych  w różnych kategoriach wiekowych. Wszyscy chętni  mogli podobnie jak  w każdy powszedni dzień  skorzystać z Internetu,  a także  wypożyczyć książki w tym wiele nowości. Dzieci  miały do dyspozycji  gry planszowe  i mogły oglądać  przedstawienia  w teatrzyku Kamishibai. Literacka, bajkowa  „zgaduj zgadula” i upominki sprawiły najmłodszym odwiedzającym bardzo dużo  radości.

Nasze  biblioteki  wzięły  również  udział  w szeroko zakrojonej akcji  Narodowego Czytania. Z  tej okazji z „łezką  w oku” czytaliśmy chętnym gościom fragmenty „Katarynki” B. Prusa.

Dziękujemy wszystkim za odwiedziny!