Dni Targówka i Narodowe Czytanie 2019 w W37

Powiększ obrazDni Targówka i Narodowe Czytanie 2019 w W37

W dniu 7 września z okazji Dni Targówka Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 przygotowała specjalne atrakcje.

Jak co roku można było nabyć „Książkę za grosik”. Dla dzieci przygotowane były zabawy, rebusy i zagadki z nagrodami i słodkimi upominkami. Najmłodsi zaś mogli pokolorować swoje ulubione postaci z bajek. Można było również zagrać w gry planszowe oraz poznać japoński obrazkowy teatrzyk Kamishibai. Biblioteka w tym dniu była otwarta dla czytelników w godz. 10.00-14.00, każdy więc mógł przy okazji wypożyczyć lub oddać książkę oraz skorzystać
z komputera i Internetu.

Tegoroczne obchody Dni Targówka zbiegły się z finałem ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie!

1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa
  2. Dym – Maria Konopnicka
  3. Katarynka – Bolesław Prus
  4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
  5. Orka – Władysław Stanisław Reymont
  6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
  7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
  8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

Chętne osoby mogły wraz z Paniami bibliotekarkami przeczytać fragmenty nowel. Dla odwiedzających Wypożyczalnię w tym dniu przygotowane były także zakładki z cytatami powyższych lektur. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem. Na ich podstawie wywiązywała się nawet dyskusja o ulubionych cytatach z tych książek. Zainteresowani mogli opatrzyć swoje prywatne egzemplarze pamiątkową pieczęcią, przesłaną na tę okazję przez Kancelarię Prezydenta RP.