Danuta Chyła

Danuta ChyłaBabcia trójki wnucząt i szczęśliwa emerytka, czerpiąca pełnymi garściami z targówkowskiego życia wraz ze swoim mężem Ryszardem.
Całe swoje dorosłe życie poświęciła rodzinie i pracy w Fabryce Samochodów Osobowych. Teraz nadszedł czas, by zająć się tym co lubi, czyli poezją i refleksją nad człowiekiem.

Mimo ekonomicznego wykształcenia z zamiłowania jest humanistką, która kocha poezję. Wiersz jest dla niej najbardziej zwięzłą formą ukazania piękna życia, przyrody, ludzkiego istnienia i uczuć. Poezję uważa również za najwyższą formę dyplomacji, gdzie w kilku słowach można bez obrazy dokonać krytyki czy też wyrazić sympatię.

Pisze od siedemnastego roku życia. Ma w swym dorobku wiele wierszy, które jednak nigdy nie były publikowane. Są to wiersze o różnorodnej tematyce.

Od roku uczęszcza na spotkania Grupy Poetyckiej AKANT i twierdzi, że bardzo wiele wynosi z tych spotkań. To właśnie one zainspirowały ją do większego zaangażowania i wysiłków, by opublikować w najbliższym czasie owoce swojej twórczości.

Nie ukrywa jednak, że największym bodźcem do tworzenia jest dla niej zainteresowanie czytelników, którego by sobie bardzo życzyła.

Ostatnie utwory:

ZIEMIA!

MOJA WARSZAWA

POLSKIE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

WYBORY

BYĆ MOŻE

PRZEDWIOŚNIE

SZRON

OCZY

JESIEŃ ŻYCIA

NIE ŻAL MI…

Zobacz wszystkie wiersze Danuta Chyła