„Czytelnicy polecają” – spotkanie DKK w W64

Powiększ obraz„Czytelnicy polecają” – spotkanie DKK w W64

„Czytelnicy polecają” – pod takim hasłem odbyło się styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 przy ul. Kuflewskiej 6.

Klubowicze prezentowali ostatnio przeczytane lektury, które zrobiły na nich największe wrażenie.

„Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości” noblistki Swietłany Aleksiejewicz to wstrząsający zapis rozmów z ludźmi, którzy żyją na ziemi skażonej po wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Reportaż ukazuje rzeczywistość po zagładzie, cierpienie osób z chorobą popromienną i nowotworową, nagłe przesiedlenia (niektórych wiosek zapomniano ewakuować), próbę zatajenia katastrofy. Książka napisana doskonałym piórem, o ogromnym ładunku emocjonalnym.

Najnowsza książka Angeliki Kuźniak „Boznańska. Non finito” to biografia polskiej malarki Olgi Boznańskiej. Angelika Kuźniak kreśli portret artystki – kobiety samotnej, o skomplikowanych relacjach międzyludzkich, nierozumiejącej ówczesnej polityki. Boznańska poświęcając się dla innych zapominała o własnych potrzebach, często popadając w kłopoty finansowe. Ciekawym uzupełnieniem książki jest atrakcyjna warstwa ilustracyjna.

Wśród omawianych pozycji znalazły się również:

  • „Misery” Stephen King,
  • Operacja Rafael” Marcin Faliński, Marek Kozubal,
  • „Niewierność. Uwikłani w historię” Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska,
  • „Kobieta w Watykanie” Magdalena Wolińska-Riedi,
  • „Kronika niedzielna” Sandor Marai.

W DKK spotykamy się raz w miesiącu, by w gronie miłośników książek dyskutować o literaturze, wymieniać między sobą spostrzeżenia i refleksje po przeczytanych lekturach, poznawać nowe gatunki literackie.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 12 lutego (środa) 2020 roku, godz. 17.30.

Porozmawiamy wówczas o twórczości Wiesława Myśliwskiego.